Крим під Російською окупацією 3511 день
Вся Україна у вогні 586 день
  Добровольці з Німеччини у війні Росії проти України. Хто вони?

Добровольці з Німеччини у війні Росії проти України. Хто вони?

29.07.2023 16:20

Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну численні добровольці з Німеччини вирушили в зону бойових дій.


Кілька десятків німецьких екстремістів воюють в Україні, більшість - на боці Росії. Про це повідомило Федеральне міністерство внутрішніх справ за запитом видання Welt. 

Так, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну німецькі правоохоронці зафіксували виїзд з Німеччини 61 людини, причетної до екстремізму або політично вмотивованих злочинів. Серед них є як праві, так і ліві екстремісти.

Зазначається, що щонайменше 39 з них покинули Німеччину "з наміром брати участь у бойових діях". З них 27 - на боці Росії, 12 - на боці України. Стосовно більшості з них Берлін має у своєму розпорядженні конкретну інформацію про їхню участь у бойових діях.

Відання пише, що фактична кількість німців, які воюють в Україні, значно більша. Однак влада Німеччини збирає дані тільки про людей, пов'язаних з екстремізмом. 

Сам факт участі в бойових діях в Україні німецькими законами не карається, поки мова йде про службу в регулярних арміях. Інша ситуація з "добровольчими загонами" або "ополченням", участь в яких вже може бути кваліфікована як найманство. Однак це не захищає від розслідування можливих воєнних злочинів.

Раніше повідомлялося, що Росія посилила вербування найманців за кордоном, щоб використовувати їх як "гарматне м'ясо" у війні проти України.