Новини
Головна > До порту Херсону зайшло судно, компанія власник якого знаходиться у санкційному списку (Подробиці)

До порту Херсону зайшло судно, компанія власник якого знаходиться у санкційному списку (Подробиці)

10.08.2018 21:03

У п'ятницю, 10 серпня, до Херсонського Морського торгового порту о 13:27 зайшло судно MEKHANIK POGODIN (IMO 9598397). Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук постійний представник Президента України в АР Крим Борис Бабін.  

   «Співробітниками ГУ СБУ в АРК наразі виявлено та задокументовано судно "Mekhanik Pogodin" IMO 9598397 під прапором РФ, що перебуває у володінні російської компанії, яка, в свою чергу, є в санкційному списку РНБО України. Судно сьогодні зайшло в Херсонський морський торговельний порт. Упевнений, що вийде з цього порту воно не скоро.» - повідомляє Борис Бабін

   Судно належить відомій російській компанії "VEB-Leasing OJSC", що знаходиться у Санк-Петербурзі. На замовлення компанії судно MEKHANIK POGODIN було збудоване ОАО «ССЗ Червоне Сормово» у Нижньому Новгороді в 2011 році. Судно типу танкер призначене для перевезення нафто-хімічних продуктів. Компанія "VEB-Leasing OJSC" 30 липня 2015 року потрапила до санкційного списку Міністерства фінансів  США. На Міжнародному рівні по відношенню до компанії застосовані сурові санкції за тісний зв’язок з іншою санкційною компанією – «Зовнішнім економічним банком РФ». Держкорпорація Зовнішекономбанк, створена в 2007 році, є правонаступником Зовнішекономбанку СРСР. Реалізує інвестиційну, зовнішньоекономічну, страхову, консультаційну підтримку проектів в Росії і за кордоном, спрямованих на розвиток інфраструктури, інновацій, особливих економічних зон, захист навколишнього середовища, на підтримку експорту російських товарів, робіт і послуг, а також на підтримку малого і середнього підприємництва. Дочірня компанія  "Зовнішекономбанку" – "Федеральний центр проектного фінансування" брала активну участь у незаконному будівництві Кримського мосту.

   Загалом компанії "VEB-Leasing OJSC" належить 21 судно, більша частина з яких незаконно заходять в порти окупованого Криму. 

(На фото: судна, що належать компанії VEB-Leasing OJSC)

  Однак виявляється не тільки компанія судновласник судна MEKHANIK POGODIN знаходиться у санкційному списку. У 2017 році, 15 травня, Президент України підписав наказ про розширення санкційного списку, до якого увійшла Новгородська компанія ТОВ "В.Ф.Танкер-Інвест", яка зараз виступає компанією-оператором судна MEKHANIK POGODIN. Однак за наказом  Президента, санкції на компанію  ТОВ "В.Ф.Танкер-Інвест", про заборону та обмеження заходу суден в територіальні води України,  накладені строком на 1 рік. Хоча вона і досі продовжує обслуговувати судна в портах окупованого Криму.

   ТОВ «В.Ф. Танкер» зареєстровано в Нижньому Новгороді у 2000 році зі статутним капіталом 416,4 млн. руб. 100% частки належить кіпрському офшору «Волго-Балт Транспорт Холдинг Лімітед». Кінцевий бенефіціар цього офшору - найбагатша людина Росії, і 45 в світовому рейтингу, за даними 2018 року, Володимир Лісін. Цього року Компанія ТОВ «В.Ф. Танкер» зливається з АТ «Судноплавна компанія «Волзьке пароплавство» (входить в VBTH - судноплавний дивізіон міжнародної транспортної групи UCL Holding Володимира Лісіна). Волзьке пароплавство, до складу якого увійдуть танкерний флот і персонал компанії "В.Ф. Танкер", буде здійснювати перевезення сухих і нафтоналивних вантажів. Компанії Лісіна потрапляють і до Міжнародного санкційного списку, через що банкутіють, а тому їх доводиться реформувати, і перейменовувати через реорганізацію злиття з іншими гігантами. 

(На фото: Володимир Лісін - російський олігарх)

 Судно MEKHANIK POGODIN на даний час знаходиться в порту м. Херсона, СБУ поки що ситуацію не коментує.

(На фото: судно MEKHANIK POGODIN)

Рустам Авдєєв