Новини
Головна > День спротиву Криму російській окупації

День спротиву Криму російській окупації

26.02.2018 11:36

      Сьогодні в Україні 26 лютого, відзначають «День спротиву Криму російській окупації». У цей день в 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму пройшов багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам, переважно кримським татарам, протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство». За український Крим окрім чисельної кількості кримських татар, вийшли і інші національності.

  На четвертий рік окупації Криму, цей день в Українській державі досі офіційно не закріплений ніякими документами. В інтерв’ю інформаційному агенству «УНІАН» перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джепар наголосила, що відповідний указ перебуває в Адміністрації президента України.

"Ми вважаємо, що цей день має бути офіційно Днем опору Криму російській окупації. Відповідний документ від Кабміну минулого року пішов на Адміністрацію президента, і наразі фактично розглядається питання підписання відповідного указу, для того щоб цей день був офіційно Днем опору Криму Російській Федерації", - наголосила Еміне Джеппар.

  В Україні та в усьому світі 26 лютого проводяться акції, дискусії, мітинги, на підтримку територіальної цілісності країни, приурочені річниці опору Криму.

   У Києві заплановано проводення мітингу на Майдані Незалежності, а також міжнародного форуму «Захоплений півострів: чотири роки спротиву» з участю українських і західних політиків і чиновників.

  Акції також планують провести активісти у Львові, Одесі, Чернігові та Херсонській області. Зокрема у м. Херсоні сьогодні відбудеться публічний захід у форматі «Документальний салон»  приурочений до річниці спротиву Криму російській окупації о 15:00 в приміщенні бібліотеки ім. О.Гончара. Організаторами заходу стали Кримськотатарський культурний центр «Куреш», кримськотатарське радіо «Куреш» та Херсонський міський Меджліс.