Новини
Головна > Більше тижня не можуть знайти зниклого капітана судна «Норд»

Більше тижня не можуть знайти зниклого капітана судна «Норд»

05.02.2019 10:56

   На сьогоднішній день, 5 лютого, досі не знайдений капітан кримського судна «Норд» Володимир Горбенко, який зник більше тижня тому.  Ні поліція, ні СБУ не виявляють жодного завзяття в пошуках капітана, який з минулого весни перебуває під слідством у гучній справі про затримання сейнера. Хоча до недавнього часу цей процес був однією їх центральних тем у ЗМІ, повідомляє «Страна.ua»

    Тему ж зникнення Володимира Горбенко українські спецслужби взагалі не коментують. Командир риболовецького сейнера "Норд" пропав 28 січня 2019 року. Це судно, зареєстроване в Керчі, разом з екіпажем із 10 моряків, було затримано українськими прикордонниками 25 березня 2018 року в Азовському морі. Саме з цього епізоду почався конфлікт в Азовському морі: росіяни, у відповідь на захоплення "Норд", почали створювати проблеми українським морякам. І паралельно блокувати українське судноплавство в Керченській протоці.

   Кульмінацією стало захоплення українських військових кораблів російськими прикордонниками. І введення воєнного стану в Україні.

   За словами Міністра транспорту Володимира Омеляна, Україна, через такі проблеми, вже втратила десять мільярдів доларів. Торгові порти на Азовському морі почали працювати з перебоями. Обсяги перевалки впали.

   Але навряд чи затримання "Норд" коштувало таких наслідків: його морякам не вдалося інкримінувати жодної кримінальної статті. А єдиний, кому вона інкримінувалася - капітан судна Володимир Горбенко - пропав тиждень тому.

Першим, про зникнення моряка заявив на своїй сторінці в Facebook український адвокат капітана - Максим Могильницький, який представляє інтереси команди "Норд". Він розповів, що за фактом зникнення його підзахисного поліцією відкрито кримінальне провадження. Але по суті - ніхто нікого не шукає.

    "Кримінальне провадження за статтею 115 КК України" Умисне вбивство "було зареєстровано Мелітопольським відділом поліції ГУНП в Запорізькій області 28-го січня, за заявою двоюрідного брата Володимира.

  Офіційної позиції українських правоохоронців щодо зникнення капітана  8-й день досі ніде не озвучено. Про результати проведення будь-яких пошукових операцій силовики не інформують.

   Це тим більше дивно, що після затримання капітана і його екіпажу силовики проявляли до них увагу, яке явно суперечило тяжкості звинувачень.

   Претензії української влади до кримських рибалок полягали в наступному - моряків звинуватили в неодноразовому незаконному перетині кордону між "континентальної" Україною і окупованим Кримом.

    При цьому кримінальну статтю інкримінували лише капітану. СБУ інкримінувала Горбенко статтю 332-1, частина 2 КК України - порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану частину України, вчинене неодноразово. По ній моряку загрожує від трьох до п'яти років позбавлення волі. Цією справою активно переймались спецслужби, які неодноразово відвідували як самого Горбенка, так і судові засідання, однак після його зникнення СБУ навіть не оголосило його в розшук.

"Пошуки Горбенко повинна здійснювати поліція" - відповіла Олена Гітлянська

 Національна Поліція, оголосила капітана «Норду» в розшук, але згодом, він таємниче «зник» з сайту «Розшуку».

  "З липня 2018 року Володимира Горбенко був звільнений без будь-яких зобов'язань і мав право пересуватися по Україні вільно. Але його неодноразово незаконно, без будь-яких підстав - постанов суду, затримували співробітники СБУ, проводили з ним" спасенні "бесіди, переконуючи його в тому , що він повинен публічно визнати свою провину. Більш того, за ним постійно велося зовнішнє спостереження. він жив в Мелітополі у свого двоюрідного брата. Приїжджав до Херсона і Київ на засідання суду. і неодноразово говорив, що за ним постійно майже демонстративно ведеться стеження ", - розповів" «Старан.ua»  адвокат, Максим Могильницький.

   Він стверджує, що за українськими законами, Горбенко нібито мав повне право з липня 2018 року залишити Україну в будь-який момент - підписку про невиїзд з нього не брали, не було і домашнього арешту. Але в січні він несподівано зник, ніякої інформації про нього немає. Тож Горбенко, виявляється і сам міг виїхати з України, наприклад до Росії чи Білорусії і нікому не повідомити про це. Така ситуація на руку РФ, адже навколо такої події можна наробити багато галасу, про нібито зникнення людей в Україні, порушенні прав, або ж радикально налаштованим організаціям, які викрали Володимира Горбенка.

  Пошуки капітана "Норд" - зараз ключовий момент справи. Яке очевидно в двох кроках від розвалу. І зникнення Горбенко об'єктивно грає на руку спецслужб, які відверто "злили" резонансний політичний процес. А ось якщо фігурант зникає, то ніхто ні за що не відповідатиме. "Немає тіла - немає справи". Можливо, і цим пояснюється деяка інертність і поліції і СБУ, в пошуках Володимира Горбенко.

радіо "Куреш"