Новини
Головна > Берегова охорона ФСБ РФ затримала у Керченській протоці 5 суден, що йшли з України

Берегова охорона ФСБ РФ затримала у Керченській протоці 5 суден, що йшли з України

31.05.2018 09:26

    Сьогодні, 31 травня 2018 року, берегова охорона ФСБ РФ затримала в Керченській протоці одразу 5 морських суден з вантажами, що йшли з Бердянська та Маріуполя за призначенням. Про це повідомляє голова наглядової ради Фонду «Майдан закордонних справ» Andrii Klymenko.

   «Я вже втомився казати одне й те ж, але доведеться: ніяких дипломатичних нот або заяв від офісу Президента України - немає...» - повідомляє Андрій Клименко

     Береговою охороною ФСБ РФ були затримані наступні судна: судно Salam Y під прапором Коморських островів,  судно  Stevia під прапором Болгарії,  судно Adastar  під прапором Ліберії,  судно Sakar  під прапором Болгарії та судно BEHCET C під прапором Панами.

    На 9 годину ранку судна Salam Y, Stevia, Adastar та Sakar стоять на якорі напроти Тобечицького озера. Судно  BEHCET C стало на якір напроти порту Керчь.

 

(ФОТО СУДНО BEHCET C)

(ФОТО СУДНО SAKAR) 

(ФОТО СУДНО SALAM Y)

(ФОТО СУДНО STEVIA)

(ФОТО СУДНО ADASTAR)

 

     Звичайно судно розглядається як частина території держави, у якій воно зареєстровано.

    Винятки з цього правила, а отже, і зі свободи судноплавства, установлюються міжнародними договорами. Так, наприклад, стаття 110 Конвенції з морського права 1982 року встановлює певні права у відкритому морі військових кораблів із припинення незаконної діяльності плаваючих там суден. Вони здійснюються шляхом реалізації права на огляд. Ці дії допустимі за умови, що в командира військового судна виникли підозри в тому, що зустрінуте судно займається піратством, работоргівлею, несанкціонованим віщанням, не має національності, або якщо на ньому піднятий іноземний прапор, або воно відмовляється підняти прапор, але в дійсності має ту ж національність, що і даний військовий корабель. У цих випадках військовий корабель робить «перевірку права судна на його прапор». З цією метою його командир може послати шлюпку під командою офіцера до підозрюваного судна. Якщо після перевірки підозри залишаються, він може здійснити подальший огляд на борту цього судна з усією можливою обачністю. Але, якщо ці підозри виявилися необгрунтованими й оглянуте судно не вчинило ніяких дій, які б виправдували цю підозрілість, йому повинні бути відшкодовані всі заподіяні збитки або шкода.

    Відповідно до морського права ні арешт, ні затримка суден не можуть бути зроблені у відкритому морі навіть у якості заходу розслідування по розпорядженню якої-небудь іншої влади, крім влади держави прапора судна.