Новини
Головна > Архітектурні зміни: Із Судака планують зробити копію руського міста

Архітектурні зміни: Із Судака планують зробити копію руського міста

15.02.2019 16:00

Архітектуру давнього міста Судак, вирішив змінити окупаційний уряд РФ. Було оголошено про реновацію історичної частини міста. Про це повідомляють у так званій прес-службі окупаціногої влади у місті Судак.

   Судак  - це регіон Південної частини Криму, де найбільше проживає кримських татар. Звичайно, це південне місто має багатовікову історію, яка бере свій початок ще з 212 ро н.є., за свою довгу історію воно змінило чимало назв. Воно відносилось і до Візантії і до Хозарського каганату,  тут правили половці, генуезці та Золотоординці. У 1783 році його захопили російські війська, потім воно пережило часи комунізму, незалежності України і знову окупацію Росії. Однак Судак зараз як і останні сотні років має вигляд та дух кримськотатарського міста, тут зберіглося чимало таких історичних пам’яток. Все місто Судак пронизане культурою кримських татар.

Проект перебудови м. Судак

  Окупаційна влада РФ вирішила змінити архітектурний вигляд міста, наголошуючи на тому, що це саме багатонаціональне місто. Тут планують перебудувати архітектурні ансамблі. Зокрема, тут має бути розміщений «давньоруський порт», вулиці ремісників, інсталяції «крестьянской жизни». Тут буде розміщена інсталяція генуезького порту, збудованы пам'ятники героїв 18-19 століття. Однак у проекті не має жодної згадки про кримськотатарську складову, про золотоординське та Хозарське минуле Судака. Швидше за все, місто Судак планується таким чином позбавити складової корінного народу Криму та забудувати його інсталяціями народів-загарбників. До проекту залучили архітекторів із міста Архангельськ, які зробили попереднє проектування. Обговорення проекту відбудеться у м. Судак 18 лютого 2019 року. 

Проект перебудови м. Судак

Проект перебудови м. Судак

Проект перебудови м. Судак

 

Проект перебудови м. Судак